Stacja uzdatniania wody

Stacje uzdatniania wody - co jest istotne?

Przy procesie uzdatniania wód najczęściej istotna jest nie tylko bardzo dobra jakość, ale też odpowiednia ilość przerabianej wody. W związku z tym zazwyczaj niezbędny staje się pobór wód podziemnych lub powierzchniowych. Jest to usługa, na którą konieczne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

Mamy pobór wód - a co z odprowadzaniem ścieków?

W wyniku eksploatacji stacji uzdatniania wody powstają ścieki, tak zwane wody popłuczne lub popłuczyny. Jeśli mają być odprowadzane do wód lub do urządzeń wodnych, wówczas potrzebne jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzenie ścieków. 

Czy potrzebne jest pozwolenie wodnoprawne na budowę stacji uzdatniania wody?

Stacja uzdatniania wody nie jest urządzeniem wodnym, dlatego nie musimy uzyskiwać pozwolenia wodnoprawnego na jej budowę. Jednak taka realizacja może się łączyć z budową studni głębinowej, a na nią już trzeba mieć pozwolenie wodnoprawne.

Więcej na temat pozwoleń wodnoprawnych na budowę urządzeń wodnych dowiesz się tutaj:

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Stacje uzdatniania wody najczęściej powstają w trosce o zaopatrzenie mieszkańców z terenu gminy w wodę użytkową. Wówczas ich realizacja odbywa się w oparciu o ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu wody i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

W przypadku, gdy Twoja działalność nie dotyczy tej ustawy, to nadal możesz realizować uzdatnianie wód powierzchniowych i podziemnych, a także ich dystrybucję. Jednak musisz pamiętać, że przed wykonywaniem obu tych czynności, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

Opracujemy dla Ciebie operat wodnoprawny
i pomożemy w uzyskaniu pozwolenia wodnoprawnego!

Gwarantujemy, że przygotowywany przez nas operat wodnoprawny zostanie wykonany w sposób solidny i profesjonalny, a w jego treści będą uwzględnione wszelkie informacje niezbędne do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. 

Masz pytania?

Jeśli masz więcej pytań lub chcesz otrzymać bezpłatną wycenę operatu wodnoprawnego,

skontaktuj się z naszymi specjalistami:

 

tel. 606-897-090

e-mail: biuro@wodnoprawne.pl

 

Pracownia Projektowo-Usługowa KONKRET 

ul. Piaskowa 12, 66-016 Czerwieńsk

biuro: ul. Sulechowska 4a, lok. 506, 65-119 Zielona Góra